Wystawa poplenerowa

Kategoria
Sztuka
Termin
2019-09-20 18:00 - 19:00

20 września w galerii Grójeckiego Ośrodka Kultury o godzinie 18 odbędzie się otwarcie poplenerowej wystawy prac artystów Grupy Plastyków Ziemi Grójeckiej, której tematem przewodnim jest współczesny Grójec. 

Pomysł tematu wystawy zrodził się w związku z chęcią włączenia się w tegoroczne obchody 600-lecia miasta. W czasie wakacji odbyły się 4 plenery na terenie Grójca, podczas których powstawały prace prezentowane na wystawie. Na obrazach zostały uwiecznione kamieniczki na grójeckim rynku, powstały impresje inspirowane przyrodą grójeckiego parku czy zapomnianym końcem Grójca, czyli opuszczoną stacją kolejki wąskotorowej a także wspaniałą przyrodą lasów z okolic Pniew. 

Irena Gnatowska, Eliza Gnatowska, Bożena Grzejszczyk, Barbara Ignacak, Jolanta Lusa, Anna Merska-Mitan, Anna Młyniec, Daniel Nowak, Anna Ryszkowska, Łukasz Skarżyński, Karolina Wróblewska - to artyści o różnym wykształceniu i uprawiający różne zawody. Każdy ma swoje ulubione środki wyrazu. Prezentowane prace zostały opracowane głównie przy pomocy technik malarskich: akrylowej i olejnej, ale znaleźć można też prace wykonane suchymi pastelami. Wystawa jest również unikalną okazją do poznania nie tylko ciekawych dzieł plastycznych ale przede wszystkim interesujących rodzimych artystów, którzy już wielokrotnie prezentowali swoje obrazy na wcześniejszych wystawach. Tym razem możemy poznać ich spojrzenie na Grójec. 

Grupa Plastyków Ziemi Grójeckiej powstała w listopadzie 2018 roku i kontynuuje tradycje, które od 1991 roku towarzyszą Stowarzyszeniu Plastyków Ziemi Grójeckiej. Grupa skupia obecnie 15 pasjonatów rozwijania indywidualizmu podczas wspólnych działań twórczych. Są to osoby w różnym wieku i z różnym dorobkiem artystycznym.   Zapraszamy do zanurzenia się w malarskim świecie grójeckich artystów.

Prezes GPZG Anna Młyniec
 
 

Terminy

  • 2019-09-20 18:00 - 19:00

Wspierane przez iCagenda