Konkurs recytatorski "Moja Ojczyzna"

zaprasza na

XXI edycje konkursu recytatorskiego ,,Moja Ojczyzna”

Założenia organizacyjne:

100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości to temat wiodący tegorocznej edycji konkursu. Pozostawiamy całkowitą dowolność w wyborze autorów wierszy, które będą prezentowane. Idea konkursu jest taka, żeby utwory oddawały ducha niepodległościowego, mówiły o Polsce, o walce Polski o wolność, o symbolach polskości.  Utwory muszą być dostosowane do wieku recytatora!

Cele Konkursu:

1. Popularyzowanie i pogłębianie znajomości polskiej poezji patriotycznej.

2 Poszukiwanie literackich wzorców i wartości, istotnych w życiu człowieka.

PATRONAT HONOROWY NAD KONKURSEM SPRAWUJE PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ W GRÓJCU.

Regulamin Konkursu:

1. Konkurs jest adresowany przede wszystkim do uczniów Przedszkoli, Szkół Podstawowych, Gimnazjum i Szkół Ponadgimnazjalnych z terenu gminy Grójec.

Uczestnicy Konkursu występują w następujących kategoriach:

1. Przedszkola
  2. klasy 0

III. Szkoły Podstawowe klasy I-III

1. Szkoły Podstawowe klasy IV-V
  2. Szkoły Podstawowe klasy VI-VIII
  3. Gimnazjum

VII. Szkoły Ponadgimnazjalne

1. Repertuar obejmuje:2 utwory poetyckie o tematyce poświęconej Ojczyźnie, szeroko rozumianemu patriotyzmowi, niepodległości.
  • Utwory powinny być dopasowane do wieku i predyspozycji uczestnika.
  • Prosimy o dokładne podanie autorów oraz tytułów utworów.
  • Dłuższe utwory mogą być prezentowane we fragmentach (dotyczy przede wszystkim dzieci z Kategorii I-Przedszkola i Kategorii II – klasy 0).
  1. Czas prezentacji:
  2. a) dla Przedszkoli i klas 0 nie może przekroczyć 4 minut
  3. b) dla Szkół Podstawowych nie może przekroczyć 5 minut, dla Gimnazjum i Szkół Ponadgimnazjalnych nie może przekroczyć 7 minut.
  4. Komisja powołana przez organizatora dokona oceny według następujących kryteriów:

- dobór repertuaru /wartości artystyczne utworów, ich dostosowanie do wieku i predyspozycji wykonawczych uczestnika/

- interpretacja utworów

- wartości artystyczne prezentowanych utworów

- kultura słowa i zachowanie sceniczne

1. Limity zgłoszeń:

- Przedszkole do 5 uczestników (przez Przedszkole rozumiemy  placówkę łącznie z oddziałami)

- klasy 0 do  3 uczestników z placówki

- Szkoły Podstawowe do 3 uczestników w każdej z kategorii

- Gimnazjum i Szkoły Ponadgimnazjalne do 5 uczestników.

1. Finał Konkursu odbędzie się w dniu 9 listopada 2018 r. /piątek/ o godz. 9.30 w Klubie Artystycznym GALERIA.\
  2. Zgłoszenia TYLKO!! na Kartach Zgłoszeń wraz z Protokołem z eliminacji szkolnych należy przesłać do dnia 23 października 2018r. (wtorek), do Grójeckiego Ośrodka Kultury, Dział Edukacji Kulturalnej.
  3. Zgłoszenie na konkurs jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku uczestnika w relacjach z konkursu zamieszczanych w mediach. W załączeniu regulaminu klauza RODO z listą do podpisania przez rodzica /opiekuna dziecka, który będzie zgłaszany do konkursu w GOK. Klauzulę z podpisami dostarcza się wraz z kartami i protokołem szkolnym. Brak w/w klauzuli skutkuje wykluczeniem z konkursu uzczestnika.
  4. Informacji udziela Pani Grażyna Dubiel, Dział Edukacji Kulturalnej , tel. 664-23-06,wewn. 16, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji: