Festiwal Piosenki Angielskiej

XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Angielskiej

COLOURS OF MUSIC – IDOLS

Grójec 2019

1. XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Angielskiej organizowany jest przez Szkołę Językową ENGLINK, Grójecki Ośrodek Kultury i Liceum Ogólnokształcące w Grójcu.
  2. Festiwal ma zasięg ogólnopolski.
  3. Festiwal odbędzie się w G.O.K. w dniu 3 kwietnia 2019r. o godz. 13 00.
  4. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu obowiązuje temat przewodni
    COLOURS OF MUSIC – IDOLS – w karcie należy uzasadnić wybór idola.
  5. Festiwal zostanie przeprowadzony w Kategoriach wiekowych:

-   dziecięca do lat 9

-   10- 13 lat (klasy IV- VI Szkół Podstawowych)

-   14- 16 lat (klasy VII- VIII Szkół Podstawowych i III klasa gimnazjum)

-   młodzież szkół ponadgimnazjalnych i studenci

-   zespoły muzyczne

W przypadku występów grupowych/ zespół, kwintet, itd./ należy wyłonić lidera!!!

1. Zgłoszenia do Festiwalu zawierające wypełnioną Kartę Zgłoszenia, CD z nagraniem demo oraz CD w formacie audio z podkładami do utworów, należy przesłać na adres:

Ul. J. Piłsudskiego 3

05-600 Grójec

z dopiskiem „XVIII FPA”, w terminie do 4 stycznia 2019r.

1. Płyta CD /demo/ powinna zawierać 2 utwory. Nagrane przez wykonawcę z podkładem muzycznym lub w wersji a’ capella (wskazany zróżnicowany repertuar). Druga płyta CD z podkładami do obu!!! utworów w formacie audio. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych płyt! Zgłoszenia bez nadesłanych płyt nie będą rozpatrywane.
  2. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń Komisja powołana przez Organizatorów dokona kwalifikacji wykonawców do przesłuchań finałowych. Wszyscy zakwalifikowani wykonawcy zostaną zawiadomieni przez Organizatorów do
    28 stycznia 2019r. Lista osób zakwalifikowanych zostanie też zamieszczona na stronie www.gokgrojec.pl oraz www.grojecmiasto.pl
  3. Organizatorzy proszą o zwracanie uwagi na dobór repertuaru tak, aby był on różnorodny. W przypadku powtarzania się zbyt dużej ilości tych samych utworów Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wskazania innego utworu prezentowanego w Konkursie (dotyczy to osób zakwalifikowanych do finału) .
  4. Do oceny wykonawców biorących udział w przesłuchaniach konkursowych Organizatorzy powołają Komisję, która oceniać będzie:

-   poprawność i biegłość języka,

-   interpretację wykonywanych utworów,

-   muzykalność,

-   ruch sceniczny,

-   stylizacja zgodna z wykonywanym utworem,

-   ogólny wyraz artystyczny.

1. Wykonawcy podczas przesłuchań konkursowych zaprezentują 1 piosenkę w języku angielskim przy akompaniamencie/ własnym, zespołu, w wersji pół playback/ lub a’cappella.
  2. W wyniku przesłuchań konkursowych Komisja przyzna nagrody i wyróżnienia w każdej z Kategorii wiekowych oraz Grand Prix Festiwalu. Decyzja Komisji jest ostateczna. Publiczność przyzna swoja nagrodę – Grand Prix Publiczności.
  3. W przypadku wykonawców spoza okolic Grójca, którzy będą musieli skorzystać z noclegów, prosimy o wcześniejsze poinformowanie w celu pomocy przy ich załatwieniu. Organizatorzy zastrzegają sobie, w związku z niepobieraniem opłat wpisowego, że wykonawcy sami ponoszą koszty zakwaterowania i zaprowiantowania!!!
  4. Zgłoszenie do Festiwalu jest jednocześnie wyrażeniem zgody na upublicznienie wizerunku uczestnika i wykorzystanie go do celów reklamowych GOK oraz w relacjach z imprezy. Jednocześnie zgłoszenie na Festiwal jest jednoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją Klauzuli obowiązku informacyjnego RODO, która stanowi załącznik do regulaminu.
  5. Informacji udziela: Szkoła Językowa ENGLINK Pani Ada Pośnik tel. 601 986 199 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji: