Orszak Trzech Króli po raz drugi w Grójcu

Inne
Termin: 2017-01-06 13:00

Orszak Trzech Króli, który co roku, 6 stycznia, przechodzi ulicami wielu miejscowości w Polsce, a także na świecie, przejdzie również po raz drugi ulicami Grójca!

 

Orszak przywraca do publicznej przestrzeni wspólne kolędowanie, rozumiane zarówno jako śpiewanie kolęd „pełnym głosem”, jak i tradycję wystawiania przedstawień jasełkowych i obchodzenia domostw przez kolędników wędrujących od drzwi do drzwi w okresie Bożego Narodzenia między 25 grudnia a 6 stycznia, nazywanego po staropolsku “godami”. Zwieńczeniem tego okresu jest Święto Epifanii, Objawienia Pańskiego, potocznie określane jako Święto Trzech Króli.

 

Chcemy pokazać jak cennym, aktywnie i twórczo spędzonym czasem może być okres Świąt Bożego Narodzenia – w wymiarze tak rodzinnym, jak i właśnie społecznym.

 

Orszak startuje 6 stycznia, około godz. 13.00, po mszy św. w kościele pw. Bożego Miłosierdzia w Grójcu.Każdy uczestnik orszaku dostanie koronę! Towarzyszyć nam będą m.in. Trzej Królowie, którzy pojadą konno oraz trzy anioły na szczudłach.

 

Program Orszaku Trzech Króli 2017:

 

  1. 12.00 uroczysta Msza Święta w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Grójcu
  2. 13.00 start orszaku ulicą Jana Pawła II
  3. 13.00-13.05 Pierwsza krótka scenka, miejsce: wejście do jadłodajni Caritas przy ul. Jana Pawła II
  4. 13.05 Dalszy przemarsz orszaku w kierunku skrzyżowania z al. Niepodległości
  5. 13.15-13.25 Druga krótka scenka, chodnik przy ul. Niepodległości 12a
  6. 13.25 Dalszy przemarsz Al. Niepodległości, następnie ul. Krótką
  7. 13.45 Złożenie darów przez Trzech Króli, miejsce: Pl. Wolności
  8. 14.00-15.00 Występy artystyczne, kolędy w wykonaniu chóru Fletnia Pana.

 

Orszak Trzech Króli w Grójcu powstaje dzięki współpracy mnóstwa organizacji i instytucji działających na terenie Grójca: Grójeckiego Ośrodka Kultury, Parafii pw. Św. Mikołaja w Grójcu, Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Grójcu, Duszpasterstwo Młodzieży MAGIS, szkół z terenu Grójca, PSP Nr 1, PSP Nr 2, PSP Nr 3, Publicznego Gimnazjum w Grójcu, Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu, Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu, Urzędu Miasta i Gminy Grójec, ZHP Grójec, Scholi Fletnia Pana przy parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu, Komendy Powiatowej Policji Grójec, Straży Miejskiej w Grójcu, 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego oraz Orkiestry OSP Grójec.

Organizatorzy

 

 

Terminy


  • 2017-01-06 13:00

Wspierane przez iCagenda