Wieczór ekwadorski w Grójcu

Inne
Termin: 2017-02-16 18:00

Podczas spotkania wspólnie z podróżnikiem Markiem Łasiszem ruszymy w głąb Amazonii i spotkamy się z Indianami oraz zamieszkującymi dżunglę zwierzętami. W Andach zwiedzimy ruiny ośrodków wzniesionych kiedyś przez Inków i odwiedzimy współczesne miasta, gdzie odkryjemy wiele wspaniałych przykładów architektury kolonialnej. Spotkamy się z miejscowymi rzemieślnikami i artystami. Zajrzymy do pracowni ceramicznych. Porozmawiamy także o ekwadorskiej kuchni, w której odnajdziemy takie przysmaki jak gigantyczne larwy, czy pieczone świnki morskie. Przemierzając andyjskie rejony kraju natrafimy też na spektakularne widoki, zobaczymy niezwykłe jeziora i czynne wulkany.Dynamiczna opowieść będzie ilustrowana oryginalnymi fotografiami i filmami wykonanymi przez prelegenta.

Podczas wieczoru wystąpi również zespół indiański „Los Companieros” specjalizujący się w realizowaniu koncertów muzyki z regionu andyjskiego.

Muzyka Andyjska to tradycyjna muzyka z krajów andyjskich, Peru, Boliwii i Ekwadoru. W Europie jest również znana jako muzyka indiańska. Podczas koncertu dzięki melodiom granym na fletnii pana publiczność przeniesie się do Andów. Etniczna muzyka śpiewana jest w języku hiszpańskim i quechua. Nie zabraknie piosenki El Condor Pasa, czyli Lot kondora, bądź tradycyjnych utworów z Ameryki Południowej. Muzyka tego typu stanowi swoisty pomost pomiędzy teraźniejszością, a Ameryką prekolumbijską.

Serdecznie zapraszamy!

16 lutego, godz. 18.00, sala widowiskowa Grójeckiego Ośrodka Kultury.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w punkcie ksero GOK.

 

 

Terminy


  • 2017-02-16 18:00

Wspierane przez iCagenda