Mieczysław Fogg – Wspomnienia dawnych dni

Muzyka
Termin: 2017-02-23 17:30

Grójecki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert w wykonaniu  Duetu „Piotr K... razy dwa”  w składzie:   Piotr Kędziorek – wokal, gitara, beatbox  i  Piotr Kopietz – akordeon, bandoneon

Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści zaprezentują najpiękniejsze piosenki z repertuaru jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku – Mieczysława Fogga. Autorskie, zaskakujące aranżacje starych, znanych i popularnych przebojów oraz kameralny klimat koncertu sprawiają, że „Wspomnienia dawnych dni” stają się na nowo wyraźne i wyjątkowo mocne.

W programie koncertu m.in.:  „To ostatnia niedziela”, „Tango milonga”, „Bo to się zwykle tak zaczyna”, „Jesienne róże”, „W małym kinie”, „Bluzeczka zamszowa”, ”Piosenka o mojej Warszawie”.

Piotr Kędziorek – baryton. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Jerzego Knetiga. Sztukę wokalną doskonali pod kierunkiem prof. Krystyny Wysockiej-Kochan. Jest zdobywcą I miejsca i wyróżnienia za najlepsze wykonanie pieśni F. Chopina na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. prof. Haliny Słonickiej oraz finalistą krajowych konkursów wokalnych. Dokonał wielu nagrań min. dla Narodowego Centrum Kultury w Warszawie oraz nagrał płyty z muzyką sakralną i organową promujące zabytkowe instrumenty. Kreował główne role w kraju i za granicą w realizacjach oper Mozarta: Cosi fan Tutte, Wesele Figara.

Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia.

Zapraszamy 23 lutego o godz. 17.30 do Sali widowiskowej GOK. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w punkcie ksero GOK.

 

 

Terminy


  • 2017-02-23 17:30

Wspierane przez iCagenda