"Wieczór hawajski" w Grójeckim Ośrodku Kultury

Taniec
Termin: 2017-01-26 18:00

Już 26 stycznia o godz.18.00 Szkoła tańca MOC ALOHA oraz Stowarzyszenie KeOla zapraszają Państwa na "Wieczór hawajski" do Grójeckiego Ośrodka Kultury .

Wieczór będzie składał się z pokazu slajdów z podróży do tego rajskiego zakątka ziemi, z opowieści o Hawajach i ich kulturze, a także z prezentacji urokliwych, pełnych gracji i wdzięku hawajskich tańców Hula, które są ogromną skarbnicą wiedzy o rajskim archipelagu. Zaprezentujemy Państwu również tradycyjne hawajskie pieśni. Będą mogli Państwo podziwiać tancerki w strojach charakterystycznych dla hawajskich tańców, zarówno dla stylu tradycyjnego jak i współczesnego. Na zakończenie przygotujemy dla Państwa degustację przekąsek hawajskich.

„Stowarzyszenie Ke Ola i Szkoła MOC ALOHA zajmują się popularyzacją tańca i kultury hawajskiej od ponad 10 lat, a wiedzę czerpiemy od największych nauczycieli z Hawajów.Taniec hawajski jest tańcem niezwykłym, ma ogromny wpływ na nasze ciało, emocje i sposób w jaki myślimy o świecie. Wartość tego tańca leży nie tylko w tym że jest to forma ruchu i to pięknego ruchu do pięknej, radosnej i słonecznej muzyki, ale ma on również walory edukacyjne i terapeutyczne.Taniec Hula doskonale wpływa na ciało i nastrój - poprawia kondycję i koordynację ruchów, rozluźnia sztywność i uelastycznia stawy, przywraca radość bycia w swoim ciele i dumę z tego kim jesteś. Jestźródłem radości oraz niezwykłej wiedzy, która pomaga nam kochać i szanować zarówno siebie, jak i cały otaczający nas świat. Każdy z tańców opowiada jakąś historię, przekazywaną nam gestami tancerzy. To taniec celebrujący życie.

Tańce z rajskich wysp są olbrzymią skarbnicą wiedzy o hawajskiej historii i kulturze. Za pomocą pełnych gracji ruchów dłoni tancerze opowiadają historie, przedstawiają piękno przyrody i wyrażają miłość i radość życia. Całości dopełnia pełen wdzięku ruch bioder.

Tańce opowiadają o miłości i emocjach których doświadczamy w życiu, o wspomnieniach pięknych chwil przeżytych wspólnie z bliskimi i ukochanymi nam ludźmi, o przyrodzie, kwiatach, zapachach, wietrze, oceanie i szumie fal, o słońcu i deszczu. Opowiada o ludziach, boginiach i bogach, legendach i wierzeniach Hawajczyków.”

Małgorzata Szokalska

Zapraszamy 26 stycznia o godz.18.00 do sali widowiskowej Grójeckiego Ośrodka Kultury, ul. Piłsudskiego 3. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w punkcie ksero GOK.

 

 

Terminy


  • 2017-01-26 18:00

Wspierane przez iCagenda